Posted on Leave a comment

Mitai apie natūralią kosmetiką

Nors šiandien ‘natūrali kosmetika’ neturi griežto apibrėžimo, ir netgi dažnai tuo piktnaudžiaujama, Greenspells parduotuvėje produktus renkame vadovaudamiesi tam tikrais principais, tad toliau kalbėsime apie tikrą, kokybišką, gerą natūralią kosmetiką iš patikimų gamintojų, ir apie populiariausius mitus, su kuriais dažniausiai tenka susidurti.

1. Mitas: Natūrali kosmetika – neefektyvi.

Kosmetika, kurioje nėra dirbtinių kvapiklių, dažiklių, užpildų, pavojingų konservantų ar kitų abejotinų ingredientų – ar tikrai manote, kad tokie ingredientai, kurių vengia natūralios kosmetikos gamintojai, yra labiausiai vertingi ir efektyvūs jūsų odai, o ne pelningi gamintojui?

Natūrali kosmetika nors ir neturi griežtų apibrėžimų, tačiau dažniausiai tai būna produktai, pagaminti iš natūralių ingredientų, be abejotinų, toksiškų, pavojingų. Taigi, renkantis bet kokią kosmetiką (tiek natūralią, tiek įprastą) svarbu atkreipti dėmesį į abu dalykus: kas produkte YRA, ir ko jame NĖRA. Nes didele dalimi būtent tai ir lems produkto efektyvumą. Tam nepatingėkite pastudijuoti ne tik išsamų produkto aprašymą, bet ir produkto pilną ingredientų sąrašą – jame ir pamatysite ir kokie ingredientai suteiks žadamą efektą, ir kurioje sąrašo vietoje jie yra, taip pat įsitikinkite, kad sąraše nėra nepageidaujamų ingredientų. Dažniausiai produkto aprašyme būna pažymėti ‘key ingredients” (svarbiausi ingredientai, teikiantys didžiausią naudą) – ir staigmena staigmena – tai tikrai nebus sintetiniai kvapikliai, dažikliai ar parabenai! Net įprastos kosmetikos gamintojai akcentuodami svarbiausius ingredientus dažnai mini aliejus, dumblius, augalų ekstraktus, vitaminus ir antioksidantus (kurių gausu augaliniuose ingredientuose)  ir kt, o ne silikonus ar sulfatus, tiesa?

Pavyzdžiui, gamintojai mėgsta silikono produktus plaukams  vadinti ‘aliejumi plaukams’, ‘aliejuku’ ir pan. Nors juose aliejų dažnai net nebūna, ar būna tik pėdsakai. Tačiau tikri aliejai plaukams turi visai kitokį poveikį, nei silikonai! Tad nors produkto efektyvumu geriausiai įsitikinsite jį išbandę – numanyti tai iš dalies galima jau ir pagal produkto sudėtį. Ne reklaminius šūkius ant etiketės!

2. Mitas: Natūrali kosmetika savybėmis ir spalvomis neprilygsta sintetinei.

Kadaise natūralios kosmetikos pasirinkimas išties būdavo skurdokas, tačiau dabar kokybiškas natūralus produktas ne tik kad nenusileidžia savybėmis sintetiniams, bet dar juos ir pranoksta. Pavyzdžiui, natūralios dekoratyvinės kosmetikos pasirinkimas šiandien toks platus, kad galite rasti bet kokios spalvos lūpų, akių, blakstienų dažus, maloniausių konsistencijų, puikiaisiai išsilaikančių, ir dar su papildomomis naudomis – drėkina, maitina, saugo. Pasidairykite pas mus, Greenspells, ir įsitikinsite patys 😉 Tik pažiūrėkite, kokios gražios ir pigmentuotos ERE PEREZ kreidelės lūpoms ! Jos natūralios, ir lūpų nesausina.

3. Mitas: Natūrali kosmetika – primityvi, tokią galima pasigaminti namuose.

Tam tikrus paprastus produktus iš dalies įmanoma, tačiau natūrali kosmetika tai nėra tiesiog agurkų užsidėjimas ant akių, ar veido tepimas vaisiais/daržovėmis. Namudinė kosmetika, kai kurios kaukės, žinoma, gal ir gali pasitarnauti ir suteikti malonų efektą (o gali ir pernelyg sudirginti), tačiau kalbant apie pažangią, šiuolaikišką natūralią kosmetiką – tai jos gamintojai turi moderniausias laboratorijas, kuria ir patentuoja unikalias technologijas, naudoja aukščiausios kokybės ingredientus, vadovaujasi naujausiais tyrimais.. Kruopščiai renka ir vertina ingredientus, jų normas, santykius, suderinamumą tam, kad sukurtų efektyvų, saugų, stabilų, malonų naudoti produktą, galiojantį ne 1 dieną.

4. Mitas: Natūrali kosmetika – brangi.

Kai kurie produktai dėl savo ypatingų ingredientų (pvz ekologiškų, rankomis rinktų, retų, prabangių ir kt.), ar jų gamybos būdo gali kainuoti daugiau, nei įprasti prekybos centrų produktai. Tačiau tokiais atvejais tai būtų sunkiai palyginami produktai – jei natūraliame, ekologiškame produkte bazę sudaro pvz ekologiškos vaisių ar alijošiaus sultys, pilnos daugybės antioksidantų, o pigiame produkte – vanduo su silikonais ar naftos produktais, tai ar juos išvis galima lyginti? Greenspells parduotuvėje turime įvairių kainų produktų, visi jie – įperkami, ir nei vieno, kur kainą sudarytų gamintojo prekės ženklo garsumas, o ne pats produktas. O jei visgi kartais pagalvotumėte, kodėl natūralūs, ekologiški produktai brangesni – pamąstykite, dėl ko iš tiesų kiti likę tokie pigūs..?

Pabaigai: kartais gali būti tikras iššūkis susigaudyti, kuris ingredientas, produktas, gamintojas yra geras, kuris – nelabai. Todėl į Greenspells atrenkame tik tokius produktus ir gamintojus, kokius naudotume (ir naudojame) patys, rekomenduojame drąsiai ir užtikrintai kitiems, kurie yra saugūs, efektyvūs, netoksiški, be abejotinų ingredientų. Tikriname ingredientus, išbandome produktus, renkamės gamintojus, kurių vertybės sutampa su mūsiškėmis. Nededame į parduotuvę tokių produktų linijų, kurias dėl marketingo išleidžia masiniai gamintojai, su prierašais ‘eko/bio/clean/green/natural’ , jei realybėje jie negamina vien tik tokių ir nėra sąžiningi bei atviri pirkėjams. Jokių bandymų su gyvūnais, jokių paslapčių.

Puikių, aukščiausios kokybės produktų ir gamintojų  tikrai YRA, mes juos surandam ir pristatome JUMS. Tikimės, kad taip palengviname Jums geriausių produktų paieškas ir pasirinkimo procesą!

Leave a Reply